2019.05.12 - Mistrzostwa Polski Energetyków

Niekorzystne warunki atmosferyczne towarzyszyły zawodnikom zmagającym się z dystansem 10 kilometrów na XVII Biegu Skawińskim, w ramach którego odbył się również VIII Bieg Skawiński na rolkach. Mimo tych utrudnień oraz zmęczeniem po podróży na tej imprezce mieliśmy swoich reprezentantów zarówno w biegu ulicznym jak i wśród rolkarzy!

Miło nam poinformować że w ramach MPE w biegu na 10 km, drużyna PGE Elektrowni Turów w skladzie Anna Wójcik (54:22), Grzegorz Maciorowski (35:58), Daniel Serafin (38:20), Marek Bogdał (39:28), Sebastian Babula (39:57), Marcin Hładki (42:27), Andrzej Prawelski (43:02), Przemysław Miłoszewski (43:27) oraz Wojciech Kustosz (54:21) zajęła drugie miejsce wywalczając tym samym srebrne medale w zmaganiach rangi mistrzowskiej.

Ekipa w której znajdowało się trzech zawodników naszego teamu, w walce o najwyższe cele nieznacznie (bo o tylko 22 sekundy!!) ustąpiła pierwszeństwa drużynie PGE Elektrowni Opole.

W imprezie tej odbyły się również zmagania rolkarzy na dystansie 9 kilometrów, w których Mirosław Soczomski (16:56) zajął 19 pozycję plasując się na 3 miejscu w kategorii wiekowej, natomiast Grzegorz Sawicki (19:56) zajął pozycję 41, co przełożyło się na 14 miejsce w kategorii wiekowej.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie dziękujemy i gratulujemy osiągnięć.