Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Trzynasty Maraton Tadka

 W niedzielę 15 maja 2016r. w Gdańsku odbył się 2. PZU Gdańsk Maraton.

 

O godzinie 9:00 sygnał do startu 2. PZU Gdańsk Maratonu dał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Maratończycy przy gorącym dopingu ruszyli spod AMBEREXPO na wyjątkową trasę, która gościom z Polski i zagranicy umożliwiała zwiedzenie w czasie pokonywania trasy najciekawszych miejsc w mieście.

Przygodę z maratonem w Gdańsku zawodnicy rozpoczęli od przebiegnięcia przez murawę Stadionu Energa Gdańsk, następnie przez wnętrze Europejskiego Centrum Solidarności i bramę stoczni przemieścili się w kierunku ul. Długi Targ i Fontanny Neptuna. Następnie pokonali długą prostą ze Śródmieścia przez Wrzeszcz, Przymorze i Żabiankę i przy Ergo Arenie skierowali się na Zaspę. Trasa prowadziła również przez Park Nadmorski im. R. Reagana tuż przy plaży, z finiszem w Centrum Wystawienniczym AMBEREXPO.

Pogoda nie rozpieszczała - na trasie było chłodno i wiał silny wiatr, trochę słońca, chmury a nawet momentami pokropiło deszczykiem. 

Najlepiej na trasie 42 km i 195 metrów poradził sobie Paweł Piotraschke uzyskując czas 2:36:15.

Z kobiet najszybciej trasę maratonu pokonała Ewa Huryń uzyskując czas 3:01:17. Nasz Tadeusz swój trzynasty maraton ukończył na 281 miejscu z czasem brutto 3:29:06 (netto 3:28:47).

W tegorocznej edycji Gdańskiego maratonu wzięło udział 1609 zawodników, natomiast linię mety przekroczyło 1561.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net
How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog