Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Schulz Aktiv 10-km-Lauf (18. VVO Oberelbe-Marathon)

 

Schulz Aktiv 10-km-Lauf (18. VVO Oberelbe-Marathon)

Relacja Michała z biegu na 10km podczas 18 Oberelbe Marathon.

                VVO Oberelbe-Marathon to coroczna impreza biegowa, której trasa prowadzi wzdłuż rzeki Łaby. Start maratonu znajduje się w miejscowości Königstein i prowadzi przez Pirne, aż do Drezna, gdzie na Heinz Steyer Stadion umiejscowiona jest meta. Jak to tradycyjnie bywa u naszych zachodnich sąsiadów biegowi maratońskiemu towarzyszą biegi na krótszych dystansach. W tym wypadku jednak sytuacja nieco odbiega od normy. Wszystkie biegi pokrywają się z trasą maratonu co oznacza że mamy jedną metę i aż 4 starty (oddalone odpowiednio o dystans M, HM, 10km i 3,7km). Logistycznie jest to pewne utrudnienie, ale organizatorzy zapewniają darmową przewózkę całego biegowego inwentarza z biegaczami włącznie. Jedynym prawdziwym minusem tej sytuacji jest brak możliwości odbioru pakietu startowego w dniu wyścigu, no chyba, że dopłacimy 8 euro. Wtedy problem znika.

                Start biegu na 10km znajdował się nad samą Łabą przy moście Blaues Wunder, no a w zasadzie to... pod mostem co też miało swój klimat :) Strefa startu była raczej „polowa”, więc żadnych dodatkowych atrakcji nie było. Jeden stolik, dwa namioty i dwa dostawczaki wożące klamoty na metę. Ale żeby nie było, wszystko sprawnie i bez opóźnień.

                O 9: 00 rozpoczęło się dość niecodzienne wydarzenie. Mianowicie Niemiec Thomas Dold (czołowy biegacz po schodach tzw. Tower-runner m.in. wielokrotny zwycięzca biegu na Empire State Building w Nowym Yorku) podjął próbę ataku na rekord świata w biegu na 10km... tyłem, to nie żart naprawdę tyłem. Próba zakończyła się sukcesem i nowy Weltrekord stał się faktem. Jakby ktoś potrzebował w biegowym życiu nowych wyzwań to zapraszam. 39:20 trzeba pobić... ale tyłem :)

                Wystrzał startera nastąpił punktualnie o 9:10. Trasa prowadziła brzegiem Łaby, na otwartej przestrzeni. Na trasie mało ludzi, czasem przewijali się pojedynczy spacerowicze. Było dość płasko, ale trochę powiewało w sumie jak to nad rzeką. Meta na stadionie, tam działo się już zdecydowanie więcej. Dużo miejsca, namioty wystawców i oczywiście cały niemiecki wikt i opierunek z piwem i kiełbasą na czele.

                We wszystkich biegach wzięło udział w sumie 5,5tys. biegaczy (dychę pobiegło ponad 1,2tys. osób). Na mecie zameldowałem się na 8 miejscu (4 w kategorii wiekowej), jako najlepszy Polak... sukces to może niewielki, bo innych rodaków na dychę jakoś nie biegło, ale za to jaka odpowiedzialność :P

 

 Männer

 

 

 
1. Schmidt, Paul thoni mara Laufbekleidung

00:31:58

2. Schulze, Marc Citylauf-Verein Dresden 00:32:09
3. Bebendorf, Karl Thomas Sport Center 00:33:13
...      
8. Kuńczak, Michał EDI Team Zgorzelec 00:35:31

 

 Frauen

     
1. Siegert, Patricia USV Dresden

00:39:19

2. Bürli, Simone Citylauf-Verein Dresden 00:39:34
3. Lamm, Eva Sport Center 00:39:49

 

Relacja: Michał Kuńczak

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net
How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog