Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Bieg górski – Wierchomla Mała

 

 

Od niedawna pociągają mnie biegi górskie, a od bardzo niedawna jazda na nartach zjazdowych. Gdy jeździłem na nartach na Jaworzynie Krynickiej postanowiłem dodać trochę koloru do swego życia biegowego i na miejscu w Internecie szybko wynalazłem Bieg Górski

 

 

Bieg górski systemem anglosaskim z cyklu ZimoweWyzwanie.pl. który miał się odbyć 1 marca na terenie Beskidu Sądeckiego w miejscowości Wierchomla Mała koło Piwnicznej-Zdrój na dystansie 15 kilometrów przy 615 metrach przewyższenia w bardzo ekstremalnych warunkach.

Według zawodników, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach obecna trasa biegu górskiego ZimoweWyzwanie.pl była jedną z najtrudniejszych jaką zawodnicy biegali w warunkach zimowych. Start do biegu nastąpił 1 marca o godz. 11:15 spod dolnej stacji wyciągu narciarskiego w Wierchomli Małej. Początkowe kilometry to twardy asfaltowy bieg w dół, później na zawodników czekał około 5 kilometrowy podbieg w lesie który zamienił się w siłową walkę początkowo z wodą i błotem w wąwozach a następnie coraz wyżej ze śniegiem sięgającym co najmniej do kolan. W górnych partiach trasa była bardzo zaśnieżona na której leżały powalone drzewa nie była w ogóle przetarta, musiał to zrobić pierwszy zawodnik który prowadził bieg i kolejno następni biegacze.

 Następnie trasa biegu prowadziła szczytem do Pusty Wielkiej w stronę bacówki nad Wierchomlą a na koniec bardzo wymagający i techniczny zbieg w kierunku dolnej stacji ponieważ był bardzo oblodzony.

Trud walki rekompensowały jednak widoki ze szczytu nad Stacją Narciarską Dwie Doliny.

Obowiązkowym wyposażeniem każdego biegacza podczas trwania biegu bez którego zawodnicy nie mogli zostać dopuszczeni do biegu - był: naładowany telefon do ewentualnego wezwania pomocy oraz folia ochronna w razie wychłodzenia. Na mecie na przemarzniętych biegaczy czekał pamiątkowy medal, gorąca herbata i ciepły posiłek.

Zwycięzcą biegu z czasem 1:24:12 został mulimedalista Mistrzostw Polski w Biegach Górskich Andrzej Długosz – mieszkaniec Gminy Piwniczna-Zdrój.

Wśród kobiet z czasem 01:46:15 zwyciężyła Joanna Olchawa mieszkanka Krakowa.

Mój czas na mecie to 1:49:59 dał mi 26 miejsce w OPEN oraz pozwolił mi na wygranie swojej kategorii wiekowej.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net
How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog